Resultat for 2005 PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Saturday, 16 January 2010 11:29

Jysk Mester 2005

Farvepapir

Monocrome

Dias

Naturdias

Antagelser Farvepapir
Jyske 2005

Antagelser Monochrome
Jyske 2005

Antagelser Dias
Jyske 2005

Antagelser Naturdias
Jyske 2005

Klub placering
Jyske 2005

 


Samlet vinder Jyske 2005 blev:
Bjarne Hyldgaard, KAOZ











Farvepapir - Guld
Søren Skov, Esbjerg Fotoklub
"Grafittimaler 1-6"


Farvepapir - Sølv
Ole Harritz, Focus Silkeborg
"Ebstrup dec. 04"


Farvepapir - Bronze
Claus Engfred Olsen, AFA Århus
"Svaner"


Farvepapir - Eksperimental Bronze
Karsten Kryger, Aalborg Fotoklub
"Wall Face"


Farvepapir - Diplom: Carlo Pedersen
Shibo Yang, AFA Århus
"En tibetansk mand"


Farvepapir - Diplom: Ida Refsgaard
Bjarne Hyldgaard, KAOS
"Slettehage Fyr"


Farvepapir - Diplom: Ole Kramer Jensen
Peter Båtz, AFA Århus
"Kvinde i pels"








Farvepapir - Fælles Dommerdiplom
Mogens Bøggild Kristensen, Hedensted Fotoklub

"Svamperus"



Farvepapir - Diplom Exp: Carlo Pedersen
Karl Johan Astrup, Focus

"Et skridt af gangen"











Monochrome - Guld
Eksperimental - Bronce
Bjarne Hyldgaard, KAOS

"Auswitch-Birkenau 1-5"



Monochrome - Sølv
Torkil Michelsen, Esbjerg Fotoklub

"2 x 2 i Pragh"



Monochrome - Bronze
Kristian Hegner, Aalborg Fotoklub

"Morfar"



Monochrome - Diplom: Carlo Pedersen
Søren Skov, Esbjerg Fotoklub

"Mand i port"



Monochrome - Diplom: Ida Refsgaard
Bjarne Hyldgaard, KAOS

"Tagstrå i blæst"



Monochrome - Diplom Exp: Carlo Pedersen
Peter Båtz, AFA Århus

"Random - Destiny"



Monochrome - Diplom : Ole Kramer Jensen
Peter Båtz, AFA Århus

"Forfulgt?"



Dias - Guld
Kurt Stæhr, Hedensteed Fotoklub

"Vi er de små"



Dias - Sølv
Fiil Frandsen, Focus Silkeborg

"Hey Mon"



Dias - Bronze
Torben Christensen, Aalborg Fotoklub

"Oh yeah!"



Dias - Diplom: Carlo Pedersen
Søren Skov, Esbjerg Fotoklub

"ingen titel"



Dias - Diplom: Ida Refsgaard
John Andersen, Focus

"Morning"



Dias - Fælles Dommerdiplom
Peter Båtz, AFA Århus

"Night at the Churchyard"



Naturdias - Guld
John Andersen, Focus Silkeborg

"Aporia crataeci"



Naturdias - Sølv
Torben Christensen, Aalborg Fotoklub

"Svampehær"



Naturdias - Bronze
Jørgen Fusgaard, AFA Århus

"Ryrsjøen - Bregne"



Naturdias - Diplom: Carlo Pedersen
Anders Pedersen, Aalborg Fotoklub

"Svamp 2"



Naturdias - Fælles Dommerdiplom
Lars Erik Brâuner, AFA Århus

"Et par lunder"



Naturdias - Diplom: Ida Refsgaard/Ole Kramer Jensen
Kurt Stæhr, Hedensted Fotoklub
"Islandsk landskab"

 

 

Last Updated on Saturday, 16 January 2010 12:22